Malatya Baca Temizleme | Baca Temizligi

Malatya Baca Temizleme | Baca Temizligi

BACA TEMİZLİĞİ ,BACA TEMİZLEME, YAĞLİ KANAL TEMİZLİĞİ , DAVLUMBAZ TEMİZLİĞİ ,  KÖMÜRLÜ BACA TEMİZLİĞİ , FUEOİLİLİ BACA TEMİZLİĞİ , SOBA BACASI TEMİZLİĞİ , DOĞALGAZ BACA TEMİZLİĞİ,MERKEZİ SİSTEM BACA TEMİZLİĞİ,SU DEPOSU TEMİZLİĞİ,SU DEPOSU İZOLASYONU,HAVUZ TEMİZLİĞİ,HAVUZ DEZENFEKTE,HAVUZ İZOLASYONU,BACA RAPORU,erkan iş güvencesiyle.

malatya belediyesi nden yakıt ve baca temizliği uyarısı haberi….

Sistem İle İlgili Hususlar:
– Kalorifer bacası senede en az bir defa temizlenmelidir. Kazan alev-duman boruları kömürlü kazanlarda haftada iki, sıvı yakıtlı kazanlarda haftada bir defa mutlaka temizlenmelidir.
– Kazan ve brülör bakımları mutlaka yapılmalıdır.
– Kazan dairesindeki boruların izalosyonu, çatı, kapı ve pencerelerin izolasyonun da yapılması gerekmektedir. İyi yapılan bir izalosyonla %30 a varan bir oranda yakıt tasarrufu sağlanabilir.
– Yanma için gerekli olan yakma havasının oksijen açısından zengin olması gerektiğinden kazan dairesine dışarıdan temiz hava girmesi sağlanmalıdır. – Dış hava sıcaklığı 15 C’ bina iç ortam sıcaklığı 20 C’ nin üstünde ise kalorifer ve sobalar yakılmamalıdır

malatya baca temizleme 

malatya baca temizliği

bina yangın güvenliği baca temizliğine bağlıdır. Ülkemizde binalarda oluşan yangınların %20’si bacalardan kaynaklanmaktadır. Diğer taraftan soba zehirlenmelerinin de en büyük nedeni temizlenmemiş bacalardır. Kirli bir baca, yakıtın doğru yanmasını engeller ve oluşan partiküller bacalarda ciddi tıkanıklıklara sebebiyet vermektedir. Temiz bir baca yakıtın daha kaliteli yanmasıyla, yakıtta tasarruf sağlar ve çevre kirliliğinde önlemiş olur.

Karbonmonoksit ve yanmamış gaz zehirlenmesinden hayatlarını kaybeden insanların haberlerini her gün gazetelerde okuyoruz. Her gün bu haberler tekrar tekrar gazete sütunlarını işgal ediyor. Her yıl muntazaman temizlenmeyen bacalar iyi çekmez, uzun süre temizlenmemiş bacalar ise kurum (is) birikmesi ve kuşların taşıdığı metaryaller ve yiyecekler dolayısıyla tıkanır. Tıkanan bacalar, içerisinde bol miktarda karbonmonoksit gazı bulunan dumanı geri teper, içeri verir. Bu gazı belirli bir süre solunum yoluyla ciğerlerine alan canlılar hayatlarını kaybederler. Bunun üç ana sebebi vardır:

1- Usulüne uygun inşa edilmemiş bacalar

2- Gerekli araç ve gereçlerle temizlenmemiş bacalar

3- İşinin ehli profesyonel kişilerce temizlenmeyen bacalar

Baca temizliği, itfaiye teşkilatından alınan izin belgesine sahip firmalar tarafından belediye encümeninin belirlediği fiyat tarifesi üzerinden temizletilmelidir.

Bacanız eğitimli, sertifika sahibi ve kalifiye elemanlar tarafından hassas bir şekilde temizlenmiş olacağından, bacanızın çekişi çok iyi olacaktır. İyi çeken bir baca yakıtı tam yakacağından, hem daha az yakıtla daha çok ısınma sağlayarak baca temizliği için yaptığınız masrafı fazlasıyla geri kazanmış olacak, hem de karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı hayatınızı emniyete almış olacaksınız

Bunu önlemek için, 26 Temmuz 2002 tarih, 24827 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Binaların Yangından Korunması hakkında Yönetmelik ‘ in 58.Maddesi’ ne göre bacaların temizliğinin aşağıdaki periyotlara göre yapılması yasal zorunluluktur.

Bacaların temizliğinden bina sahip ve yöneticileri sorumludur.

baca raporu,baca temizleyici,baca temizleyicisi,itfaiye baca raporu,çelik baca fiyatları,baca temizleyicileri,baca temizleme firmaları,malatya baca temizleme,malatya baca temizliği,baca temizleme tasarruf.itfaiye baca temizleme,baca raporu,baca temizleme fiyatları.malatya baca temizliği,malatya makina ile baca temizliği,malatya makina ile baca temizleme,baca temizleme yöntenleri,baca temizleme tutanağı,

 

03 Şubat 2012
6.217 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?