Su Kaçağı Tespit Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespit Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tespit

Malatya’da Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? sorusu müşterilerimiz tarafından en cok sorulan sorudur. kaçak tespit cihazları yeni sistem olduğu için müşterilerimize ilginç gelmektedir, bündan beş onyıl öncesine kadar bu işlemler kırma yöntemiyle yapılmakta idi bu da hayli maliyetli ve yorucu bi işlemdi kaçak bulunana kadar evin her yeri işaat haline gelmek te idi gereksiz bircok yer kırılmış masraf kat me kat artmış, birde su kaçak tepit  ve onarım yapıldıktan sonra kırılan yerleri yaptırmak icin ayrı ustalar bulmak zorunda kalınmakta idi kırılan mazemenin fayans ın aynı sından bulmak kolay olmuyordu veya ona yakın mazeme temin edilirdi bu da evin dekarasyonunu bozuyordu.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?         Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır - Su kaçağı nasıl tespit edilir

 

Su Kaçağını Tespit Eden Cihazlar

Bu tür cihazlar teknolojinin en son yeni ürünleridir su kaçağı cihazları hem görsel hende işitsel olarak tasarlanmış kaçak suyun noktasal olarak yerini bulmada kullanılan cihazlardır hata payı sıfıra yakın arıza tespiti yapmaktadır. bu cihazlar sizi büyük masraflardan kurtarmaktadır gereksiz hiç bir yer kırılmadan arızanın yeri belirlemmektedir.

Pimaş Hattındaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Pimaş borularındaki su kaçağı alt kata sızıyorsa, sorunun pimaş borularında olduğu anlaşılabilir. Çünkü pimaş borularındaki su kaçaklarında, sızan su devamlı akmaz. Üst katın kullanıma bağlı olarak akar. Ayrıca rengi de farklıdır ve bazen kokmaktadır. Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Bu belirtiler söz konusu ise kaçağın pimaş borusundan olduğu tahmin edebilirsiniz. Ancak cihaz olmadan yerini bulmanız çok zordur. Mahalle tesisatçısını çağırsanız bile, elinde cihaz yoksa tahmini olarak yer belirlemeye çalışır ve tadilat masrafı artar.

Firmamız tarafından pimaş hattındaki su kaçağı nasıl bulunur?

Firmamız, her kaçak türü için farklı cihaz kullanmaktadır. Pimaş hattındaki su kaçakları için kameralı görüntüleme cihazı kullanıyoruz. Kameralı görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun içine gönderilir. Pimaş borusunun içi dikkatli olarak incelenir. Personel deneyimli olmazsa cihazdaki görüntülerin birçoğunu yorumlayamaz ve sorunu gözden kaçırabilir. Bu işte tecrübeli personellerle çalışan firmamız, pimaş borusundaki su kaçaklarını en kısa sürede tespit etmektedir.

Cihazın aktardığı görüntülerden; borunun meyilsiz olması, boruda herhangi bir çatlak veya kırık olması, borunun contalarında sıyırma olup olmadı, borunun içinin yağlı olup olmadığı gibi sorunların hepsi tespit edilir. Tespit işleminden sonra gerekli çalışmalar başlar.

Ancak pimaş borusunda çatlak, kırık veya conta sıyırması varsa, borunun tamamının değişmesi gerekir. Bunun için onarım ekiplerimiz adrese yönlendirilir. Onarım işinde tamamen deneyimli olan ekiplerimiz onarımın tamamını yaparak kullanıma hazır hale getirir. Ayrıca yapılan bütün onarımlar kayıt altına alınarak bir yıl garantilenir. Bir yıl içinde firmamız tarafından yapılan onarımlarda bir arıza çıkması durumunda ücretsiz olarak tekrar onarımını yapmaktayız.

Kalorifer Tesisatındaki Su Sızıntısı Nasıl Tespit Edilir?

Kalorifer tesisatınızda su kaçağı varsa, bunu ancak kombi basınç göstergesinden anlayabilirsiniz. Her defasında kombinin basıncı düşüyorsa ve siz su takviyesi yapmak zorunda kalıyorsanız kombi tesisatınızda su kaçağı olabileceği anlamına geliyor. Ancak 2-3 ayda bir yarım bar kadar azalma söz konusuysa, bu normal bir durumdur.

Firmamız kalorifer kaçağı tespitinde termal kamera kullanmaktadır. Termal kamera ile sıcak olan kalorifer boruları beton altında olsa bile görülmektedir. Bu sayede kalorifer borularında kırık varsa hemen tespit edilir. Noktasal olarak yapılan bu tespitle, o bölge ufak çaplı olarak kırılır ve borunun kırık olan kısmına ulaşılır. Onarımı kısa sürede yapılarak kullanıma hazır hale getirilir.

06 Haziran 2018
2.283 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?