Uzman Su Tesisatçı Ustasını Arayın 0533 764 29 30 İletişim.
Malatya Su kaçağı Tespit, Fayans Altında, Duvar İçlerinde Su Kaçağınız Var Ve Ne Yapacağınızı Bilmiyor Musunuz? Hemen Bizi 0533 764 29 30 Numaralı Telefondan Bilgi Edinebilirsiniz. Malatya' da Su Kaçağı Tespit, Cihaz Sayesinde Daha Kolay Zahmetsiz Haline Gelmektedir. Kaçağı Onaralım Sizi Büyük Bir Dertten Kurtaralım. Malatya Tuvalet Tıkanıklığı Açma, Kanalizasyon Arıza, Klozet Açma, Banyo Gideri Açma, Mutfak Sifonu Tıkanıklığı Açma.

Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon Açma

Malatya Kanalizasyon Açma

Malatya kanalizasyon Açma  işlemlerinde eski zamanlarda fayanslar kırılıp boru sökülerek tıkanıklık açma çalışmaları yapılırdı. Bu durum uzun ve yorucu bir süreç gerektirirdi. Ayrıca tıkalı pimaş borusu çoğu zaman tek seferde bulunamazdı ve çalışmalar sonuçsuz kalabilmekteydi.

Kanalizasyon arıza

Firmamız robotla pimaş açma işlemlerinde kesin sonuç elde etmektedir. Ayrıca firmamız tarafından kullanılan teknoloji sayesinde kırmadan tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Pimaş tıkanıklığı çoğu zaman, pimaş borusuna giren yabancı cisimler yüzünden tıkanır. Kanalizasyon arıza işlemi Bu gibi durumlarda robotla tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilir.

 • Malatya kanalizasyon Açma  tercih etmelerinin en büyük nedeni; sağlam referanslara sahip lider tesisat firması olmamızdır.
 • Türkiye’de bu teknoloji ilk kullanan firmadır.
 • Referanslar sayfamızda bulunan firmalara yapılan işler, faturaları ile birlikte kayıt altına alınmaktadır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda faturalar ibraz edilmektedir.
 • Yıllardır bu sektörde faaliyet gösteren firmamız, bugün 4 servis aracı ile en geniş mobil ağa sahip tesisat firmasıdır.
 • Diğer tesisat firmalarının aksine, saha personeli merkezime anlık olarak rapor göndermektedir. Böylece meydana gelebilecek sorunlar anlık olarak tespit edilir.
 • Yapılan bütün onarımlar firmamızın garantisi altındadır. Onarımlarda oluşan sorunlar ücretsiz olarak giderilmektedir.

MALATYA KANALİZASYON Açma

 

Robotla Pimaş Açma

 

Kameralı tıkanıklık açma çalışmalarında ise; kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi görüntülenir. Görüntülü tıkanıklık açma çalışmaları sırasında, pimaş borusu içindeki yağlanma gibi olumsuz durumlar da tespit edilebilmektedir. Malatya kanalizasyon Açma Pimaş borusunun yağlanması genellikle mutfak lavabosundan kaynaklanan bir sorundur. Özellikle bulaşık yıkanırken lavabo giderine giren yağ, pimaş borusunda yağlanmalara sebep olur.

malatya kanalizasyon açma

Robotla Kanal Açma

Malatya kanalizasyon Açma Gider tıkanıklığı sadece lavabo borularında meydana gelmez. Tuvalet ve klozet tıkanıklıkları da çok sık karşılaşılan tesisat sorunlarındandır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan, boru içine kaçan daha iri cisimlerden kaynaklanmaktadır.

Bu cisimler; tuvalet kâğıtları, temizlik bezleri olabileceği gibi oyuncaklar bile olabilmektedir. Gider tıkanıklığına sebep olan cisme göre, robot cihazın ucuna farklı aparat takılmak zorundadır. Çünkü pimaş tıkanıklığını açmak için bazı cisimlerin parçalanması gerekirken, bez, saç gibi cisimlerin çekilip çıkarılması gerekir. Bu durumlar için de robot cihazın ucuna farklı aparatlar takılır.

Kanalizasyon Açma Hizmetlerimiz
 1. Kanalizasyon görüntüleme
 2. Kanalizasyon arıza nokta tespiti
 3. robotla kanal açma
 4. kanalizasyon hat bulma
 5. kanalizasyon yön ve derinlik
 6. tıkanıklık açma
 7. tuvalet açma
 8. lavabo tıkanıklığı
 9. banyo gideri açma
 10. mutfak yağlanma sorunu
 11. logar temizleme
 12. Malatya kanalizasyon Açma

Robotla Gider Açma

Malatya kanalizasyon Açma Gider tıkanıklığı sadece lavabo borularında meydana gelmez. Tuvalet ve klozet tıkanıklıkları da çok sık karşılaşılan tesisat sorunlarındandır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan, boru içine kaçan daha iri cisimlerden kaynaklanmaktadır.

Bu cisimler; tuvalet kâğıtları, temizlik bezleri olabileceği gibi oyuncaklar bile olabilmektedir. Gider tıkanıklığına sebep olan cisme göre, robot cihazın ucuna farklı aparat takılmak zorundadır. Çünkü pimaş tıkanıklığını açmak için bazı cisimlerin parçalanması gerekirken, bez, saç gibi cisimlerin çekilip çıkarılması gerekir. Bu durumlar için de robot cihazın ucuna farklı aparatlar takılır.

Mutfak Gideri Yağlanması

Mutfak giderinin yağlanması çok ciddi bir sorundur. Çoğumuz, özellikle sıvı yağın kayganlık etkisi yaptığı için lavaboya dökülmesinde sakınca olmadığını sanır. Ancak durum sandığınız gibi değildir. Mutfak giderine dökülen yağ, pimaş borusunun iç çeperine yapışarak sertleşmeye başlar. Yağ dökülmeye devam edildikçe, pimaşın iç çeperine yapışan yağ tabakası kalınlaşır. Bir süreden sonra pimaş borusunun iç çapını daraltır. Borunun içi daraldığı için, boru içinden geçen su dirençle karşılaşır. Su ile birlikte taşınan katı cisimler, dar ortamdan geçtiği için tıkanıklığa sebep olur.

Pimaş yağlanmasından kaynaklanan tıkanıklıklar diğer tıkanıklıklar gibi değildir. Malatya kanalizasyon Açma Diğer tıkanıklıklar meydana geldiğinde aniden kendini belli eder. Ancak yağlanmadan meydana gelen tıkanıklıklar; önce lavabodaki suyun yavaş akması şeklinde görülür sonrasında lavabodan su gitmiyor şeklinde kendini gösterir.

Pimaş yağlanmasından dolayı meydana gelen mutfak gideri tıkanıklığı, pimaş borusu yağdan arınmadığı sürece sık sık tekrarlanır. Bu durumun önüne geçmek için pimaş borusunun yağdan temizlenmesi gerekir.

Bina ana gideri kolay kolay tıkanan bir bölge değil, bu nedenle apartmanda tuvalet tıkanması gibi şikayetler oluşuyorsa sebebi araştırılmalıdır.

Peki, bu tıkanıklığa ne sebebiyet verir;

 1. Apartman ana giderinin rögara kadar uzanan tesisatında meyilsizlik
 2. Pimaşların dönüş olan kısımlarında keskin dirsekler kullanılması
 3. Yapı inşaat esnasında iken gider borularının hasar görmesi veya çökmesi
 4. Deprem sarsıntıları sonrası tesisatta çökme

Malatya kanalizasyon Açma Tüm bu sebeplerin patlak verdiği nokta genellikle bodrum katındaki dairelerdir. Bu sebeple su bodrum katındaki dairelerden geri teper. Ev alırken ya da kiralarken bu hususa dikkat edilmelidir. Çünkü bu tür sorunların çözümü apartmandaki ana giderinin yeniden döşenmesini gerektirebilir, dolayısıyla üst katlarda sıkıntı kendini göstermeyeceği için kimse apartman giderini değiştirmek için elini cebine atmayacaktır. Siz de sürekli tuvaletin taşması yüzünden mağdur olabilirsiniz.

Apartman Gideri Tıkanırsa Ne Yapmalı?

Eğer apartman pis su gideri çökme, harç, moloz vb. gibi sebeplerden dolayı tıkanmamış ise bu iş için uzman tesisatçıları arayabilirsiniz. Malatya kanalizasyon Açma Bu iş için özel üretilmiş robotlar ile apartmanınızın pis su gideri açılır. Sıklıkla karşılaşılan sorunlar genellikle hattın meyilsiz olması veya tuvalete atılan ıslak mendiller, çocuk bezleri, tuvalete kaçan yabancı cisimlerden kaynaklanır. Apartmanınızın tıkalı gideri yüzünden rahat edemiyorsanız bizimle irtibata geçin.

Lavabo Tıkandı Su Gitmiyor

Lavaboda su yavaş gidiyor ise tıkanıklığın başladığını belirten bir durumdur. Aynı şekilde lavaboda su birikiyorsa tıkanıklık başlamıştır.

Lavabo tıkanıklığı yavaş yavaş ya da aniden meydana gelen bir tesisat sorunudur. Kullanıma bağlı lavabo tıkanıklığı kendini aniden belirtirken, tesisatla ilgili sorunlarda tıkanıklık yavaş yavaş meydana gelir ve çözümü daha uğraştırıcıdır. Firmamız tarafından görüntülü lavabo açma yöntemi ile tıkanıklığın tesisat sorunundan mı yoksa kullanıcı hatasından mı kaynaklandığı tespit edilir.

Kullanıcı hatalarından dolayı meydana gelen tıkanıklıklar bazen kendi kendine de açılabilmektedir. Lavaboda su yavaş gidiyor veya lavaboda su gitmiyor ise bir süre sonra tıkanıklık kendiliğinden açılabilir. Çünkü lavaboda biriken su, tıkanıklığın olduğu bölgeye basınç uygular. Tıkanıklığa sebep olan cisimler çok yoğun değilse suyun basıncı ile açılabilmektedir. Bu durum sadece kullanıcı hatalarından dolayı meydana gelen basit tıkanıklıklarda söz konusudur.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığının iki sebebi bulunmaktadır. Birinci sebep; kullanım hatasıdır. Kullanıcılar, tuvalete erimeyen cisimleri tuvalete attıklarında bu cisimler zamanla birikerek tıkanıklığa neden olur. İkinci sebep; borunun eğimsiz olması veya pimaş borularının içine kaçan inşaat atıklarıdır.

Kullanıcı hatalarından kaynaklanan sorunları robot cihaz ile rahatlıkla açıyoruz. Robot cihaz ile tuvalet tıkanıklığı açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile gerekli kontrolleri sağlıyoruz. Ancak pimaş borusunun eğimsiz olması durumunda, boru sökülüp tekrar eğim verilmesi gerekir. Firmamızın onarım ekibi uzman personellerden oluşmaktadır. Ayrıca firmamız tarafından yapılan bütün onarımlar garanti altına alınmaktadır.

Pisuvar Tıkanıklığının Nedenleri

 • Pisuvarlara normal atıklar atılmadığı için, atıklardan kaynaklanan tıkanıklıklar yaşanmaz.
 • Pisuvarların en büyük tıkanıklık nedenleri kireçlenmedir.
 • Ayrıca pisuvar bağlantılarının olduğu ana hat tıkanıklıkları yüzünden de tıkanması söz konusu olabilir.
 • Pisuvar gider hattının meyilsiz olması da tıkanıklıklara neden olabilir.

Malatya kanalizasyon Açma Alışveriş merkezlerinde veya benzin istasyonları gibi işlemelerde çok sık kullanılan Kanalizasyon arıza, pisuvarlar, tıkandıklarında sorumlu kişiler lavabo açıcı kimyasal kullanarak sorunu çözmeye çalışırlar. Lavabo açıcı kimyasallar genellikle organik atıkları parçalamada etkilidir. Kireçlenmeden kaynaklanan pisuvar tıkanıklıklarında etkili olmaz.

Tıkalı Pisuvar Nasıl Açılır?

 • Pisuvar tıkanıklığının en büyük sebeplerinden birinin kireçlenme olduğunu belirtmiştik. Kireçlenmeden dolayı, kireç çözücü porçöz kullanılabilir.
 • Ancak porçöz, sadece yakın mesafelerdeki kireçleri çözebilir. Tıkanıklığın kaynağı daha derinlerde olursa, porçöz özelliğini yitirmiş olarak o bölgeye ulaşır.
 • Pisuvar taşı yerinden sökülerek kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol edilmelidir.
 • Tıkanıklığın nedeni ve bulunduğu mesafe belirlendikten sonra tıkanıklık açma makinesi ile tıkanıklık açılır.
 • Tıkanıklık açma makinesinin tıkanıklığın türüne göre farklı başlıkları bulunmaktadır.
 • Farklı başlıklar sayesinde her türlü tıkanıklığa müdahale edilebilir.

Malatya kanalizasyon Açma Pisuvarlar tıkanmadan önce tedbir alınması daha az maliyetli olur. Pisuvar musluğunu çok az bir şekilde açık bırakmak, pisuvar borularının içinde kireçlenmeyi geciktirir. Böylece sık olarak pisuvar tıkanıklığı yaşanmamış olur.

Ancak bazı pisuvar türlerinde sensörlü çeşmeler bulunur. Bu gibi pisuvarlarda çeşmeyi açık bırakmak söz konusu olmayacağı için, pisuvar tıkanıklığı yaşanması daha sık karşılaşılan bir olaydır.

Pisuvar tıkanıklığını açmak için pisuvar taşı yerinden sökülmek zorundadır. Yukarıda belirtildiği gibi kameralı görüntüleme cihazı ile gerekli kontroller yapıldıktan sonra, robotla pisuvar tıkanıklığı açılır.

Bazı durumlarda ana hat tıkanıklığı olduğu için, pisuvarlarda taşmalar meydana gelebilir. Bu durumlarda pisuvardan tıkanıklığa müdahale etmek yerine, tıkanıklığa en yakın tuvalet veya klozetten müdahale edilir.

Firmamız,  Malatya kanalizasyon Açma 4 servis aracı ile en geç bir saat içinde adresinize gelmektedir. Personeller gerekli kontrolleri yaptıktan sonra, ayrıntılı açıklama ile sizleri bilgilendirirler. Kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrollerin görüntülerini; istenildiği takdirde resim veya video formatında sizlere sunmaktadır. Pisuvar tıkanıklığı için firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanalizasyon Tıkanıklığı

Logar tıkanıklığı açmak için öncelikle logar tıkanmasının sebebi tespit edilmelidir. Logar tıkanıklığı; lağım borularından veya logar kuyusundan kaynaklanan sorunlardan dolayı tıkanmaktadır.

Logar borularında meydana gelen tıkanıklıklarda, genellikle en alt katta bulunan daire veya bodrum katta bulunan daire ilk etkilenen daire olmaktadır. En belirgin özelliği tuvalette taşma meydana gelmesidir. Binada bulunan herhangi bir daire, lavaboyu veya tuvaleti kullanması durumunda bodrum katta bulunan dairenin tuvaletinde taşma meydana gelir.

İki çeşit logar tıkanıklığı bulunmaktadır. Hatalı kullanımdan kaynaklanan tıkanıklıklar ve kronik diye adlandırılan logar boruları döşendiği zaman yapılan hatalar sonucu meydana gelen tıkanıklıklardır.

Hatalı kullanımdan kaynaklanan tıkanıklar; kullanıcı tarafından tuvalete atılan yabancı cisimler su ile logar kuyusuna kadar taşınamaz. Logar borusu içinde borunun çapını daraltır ve tıkanıklığa sebep olur. Belirtileri bir anda orta çıkabilmektedir.

Kronik logar tıkanıkları ise; logar boruları döşenirken, özellikle betondan yapılan borular bulunmaktadır. Bu betondan yapılan borulara künk adı verilmektedir. Künk boruların boyu birer metredir. Birbirlerine ek yapılmaktadır. Ek yerlerinde conta kullanılmaz. Ek yapılan kısımlar büyük bir hassasiyetle yapılmalıdır. Aksi durumda, zamanla ek yerlerinde su sızıntısı meydana gelir. Su sızıntısından dolayı toprakta çökme meydana gelir. Logar borusu içine sızan toprak tıkanıklığa sebep olur. Bu gibi sorunlarda, logar tıkanıklığı kendini hemen belli etmez. Zamanla kendini göstermektedir.

Logar borularının ek yerlerinde meydana gelen su sızıntısı bazen çökmelere sebep olmaz. Toprak içinde süzülerek bazen bir çukura akar. Bazen de bina temeline sızar. Bina temeline sızan logar suyu bina içinde kötü kokulara sebep olur.

Bir diğer kronik sorun ise; lağım borularının meyilsiz olmasıdır. Logar borularının içinde akan su; logar borusunun meyilsiz olmasından dolayı çok yavaş akar ve zamanla tıkanıklığa sebep olur.

Lağım Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Logar tıkanıklığı açmak için, öncelikle sorunun sebebi tespit edilmelidir. Logar açma kesinlikle profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda, tıkanıklık geçici olarak açılır ve ilerde tekrar etmesi söz konusudur.

Logar tıkanıklığı açılmadan önce kameralı görüntüleme cihazı ile sorunun sebebi tespit edilir. Kullanıcı hatası mı yoksa kronik bir sorun mu olduğu tespit edilir. Yapılan tespit çalışmasından sonra yetkili kişiler bilgilendirilir.

Kullanıcı hatasından dolayı meydana gelen tıkanıklıklar, basit tıkanıklıklardır ve maliyeti azdır. Tıkanıklığın açılması için robot cihaz kullanılır. Kanalizasyon arıza Robot cihaz sayesinde, tıkanıklığa sebep olan cisim ya parçalanır ya da logar kuyusuna doğru itilir. İşlem sonrası tıkanıklık açılarak, tekrar kullanıma açılır.

Kronik sorunlarda yapılan işlemin maliyeti artmaktadır. Kronik sorunlarda robot cihaz kullanılması fayda etmez.

Sorun künk borularının ek yerlerinden kaynaklanıyorsa, toprak kazılarak künk boruları birbirine yeniden ek yapılmalıdır. Sorun lağım borularının eğiminden kaynaklanıyorsa; yine toprak kazılarak borulara yeniden meyil verilmelidir.

Bazı logar tıkanıklığı, logar kuyularının dolmasından kaynaklanmaktadır. Logar kuyusu dolmuşsa, temizlenmesi gerekir. Logar kuyusunun yeri bilinmiyorsa, detektör cihazı ile logar kuyusunun olduğu yer tespit edilir.

Firmamız, tıkalı kanalizasyon açma hizmeti vermektedir. Her türlü teknolojik cihazı kullanan firmamız, kalıcı çözümler üretmektedir. Türkiye’nin öncü tesisat firmalarından biri olan firmamız, her türlü tesisat sorunlarına profesyonel çözümler üretmektedir. 4 servis aracı ile Malatya’nın tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın hizmet vermektedir.

Binanızdan kötü kokular geliyorsa, tuvaletten taşma meydana geliyorsa hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Haftanın 7 günü hizmet veren firmamız, en geç 2 saat içinde adresinize gelmektedir

30 Nisan 2023
Kanalizasyon Açma için yorumlar kapalı
2.040 kez görüntülendi