Malatya Lavabo Açma

Malatya Lavabo Açma

Malatya lavabo açma

Malatya su tesisat sektöründe robot cihaz teknolojisini ülkemize ilk tanıştıran firmalardan biridir. Kullandığımız teknoloji sayesinde robotla lavabo açma işleminde hassas çalışmalar yaparak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.

Görüntülü Kanal Açma

Lavabo tıkanıklığı, bazen yabancı bir cismin pimaş borusunun önünü tıkayarak suyun akışını engellemesinden kaynaklanır. Pimaş borusunun herhangi bir noktasında tıkanıklık meydana gelebilmektedir. Lavabonun giriş kısmına yakın olan noktalarda tıkanıklık meydana gelmişse, tıkanıklığı açmak çok daha kolay olabilir. Tıkanıklık giriş kısmına yakınsa, lavaboda biriken suyun basıncı bile tıkanıklığı açabilmektedir.

Profesyonel firmadan yardım alarak lavabo tıkanıklığını açmak istediğinizde, lavabo tıkanıklığı açmak için adresinize gelen Protesisat ekipleri, tıkalı lavabonun olduğu yerde inceleme yaparlar. Lavabo tıkanıklıkları farklılık göstermektedir. Lavabodan su gitmiyor ise tıkanıklık olduğu anlamına gelirken, lavabodan suyun yavaş akıyor olması lavabonun tamamen tıkanmadığı anlamına gelir. Lavabodan su geri gelmesi ise tıkanıklığın farklı bir noktada olduğu anlamına gelir. Bu durumlar için farklı çalışmalar yapılır.

Robotla lavabo açma

Robotla lavabo açma işlemi için ekiplerimiz; lavabo altındaki sifonu sökerler. Pimaş borusunun giriş kısmından robot cihazın yayını gönderirler. Robot cihazın yayı, pimaş borusu içinde dönerek ilerler. Robot cihazın yayı, tıkanıklığa sebep olan cisme ulaşınca cismi parçalar. Tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanmayacak bir cisimse (kıl, tüy veya bez parçası gibi…) robot cihazın yayı döndüğü için bu cisimler yayının ucuna dolanır. Robot cihazı kullanan personel, yayı geri çektiğinde bu cisimlerde pimaş borusunun içinden çekip çıkarılmış olur.

Cihazla lavabo açma

Cihazla lavabo açma işleminde, sadece robot cihaz kullanılması hiçbir zaman yeterli değildir. Çünkü lavabo borusunda başka sorunların olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Bunun içinde kameralı görüntüleme cihazı kullanılır.

17 Nisan 2018
2.569 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Turan öksüz dedi ki:

    İşlerinde uzman firma söyledikleri saatte geldiler kameralı cihazlar kullanılmaktadırlar lavabo borusu çok kötüydü banyoya kadar su taştı ve hemen sorunu cözdüler çok memnun kaldım Erkan tesisat başarılar

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?