Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespit

Malatya Su Kaçağı Tespit  Su Tesisat ekibimiz Öncelikle müşterilerimizin de aktardıkları bilgi ve gösterdikleri bölge üzerinde bir ön keşifte bulunulur. Su kaçağının bulunduğu bölgenin zarar verdiği bölge üzerinden ön keşif sonrasında; su kaçağı tespit cihazı ile kaçak olan bölgede su kaçağı bulma işlemi yapılmaya başlanır. Su sesine hassas bir cihaz olan akustik dinleme cihazı sayesinde klasik yöntemlerle saatler beklide günler olan, zahmetli bu çalışma dakikalar içinde pratik bir şekilde hiçbir yeri kazmaya da gerek duyulmadan bitirilmektedir Genellikle 5-10 dakika civarında süren bu işlem ardından bölge tespit edilir ve müşterilerimiz onayı sonrasında kırma işlemi, sadece bir iki fayans kırmaya gerek kalacak şekilde gerçekleştirilir.

Kırmadan Bulma

Kırma işlemimiz maksimum bir fayans büyüklüğünde olacağından dolayı bu işlem oldukça kısa sürerek kaçak olan boruya ulaşılır. Su kaçağı olan bölge onayınız doğrultusunda işinde yılların deneyimine sahip, güven veren uzman tesisatçımız tarafından, tamir edilir. Başka kaçak olup olmadığı, onarılan bölgenin kontrolü kısa bir sürede yapıldıktan sonra, yine onayınız doğrultusunda bölgeye kapatıcı madde uygulanır. Talebiniz doğrultusunda fayans kırmadan tespit edilen bölgedeki fayansınız sağlam olarak çıkartılır, onarım yapıldıktan sonra tekrar eski haline rahatlıkla getirilebilir.

Su tesisatında, kaçak, gibi sorunlar faturalarınızın tutarını artırmakla birlikte, evinizin duvarlarında kararmalar, küflenmeler ve çatlamalar gibi problemlere de neden olmaktadır. Sadece size değil alt ve yan komşunuza, binaya da zarar verebilir. Bu tür problemlere karşı hızlı, güvenilir, pratik bir çözüm istiyorsanız teknolojiyi kullanan, uzman bir kadroya sahip, Malatya’da yaygın servis ağı bulunan firmamızla kaliteli hizmeti ayağınıza getirerek sorununuzu çözmeye talibiz. Arayın, daha fazla başınızı ağrıtacak bir sorun olmadan en hızlı ve kesin şekilde su tesisatınızda meydana gelen probleme çözüm üretelim.

Su kaçağı nasıl bulunur ? 

Malatya Sıhhi Tesisat Firmamız yetkililerine ulaştığınız andan itibaren adınıza servis kaydı oluşturularak size en yakın servis yetkilimizin cep telefonuna bildirim ulaşır. Servis yetkilimiz, sizi arayarak adresinize ortalama varış süresini bildirir. Ekibimiz adresinize ulaşır ve sorunun olduğu alanda yapacağız tespitler doğrultusunda su kaçağı bulma işlemi maliyeti hakkında tarafınıza bilgi sunar. Onayınız doğrultusunda tespit, kırma ve onarım işlemine geçilir. Bu süreç arızanın büyüklüğüne göre 15 dk ile bir iş gününü bulabilmektedir. Onarım tamamlanması ve genel merkezimizden onayın gelmesiyle beraber onarım tamamlanır.

 Su Kaçağı Bulma;   Su Kaçağı Bulma | su tesisat firması!

Su kaçakları bulma evinizde, ofisinizde sıklıkla rastlanılan bir durumdur. Su kaçakları günümüzde sıklıkla yaşanmaktadır. Su kaçakları genellikle bina yapılarından dolayı gerçekleşmektedir. Hemen hemen herkesin evlerinde su kaçağı görülmektedir. Eski bina veya yeni bina yapılarında olur diye beklememek ve binanın yapışı sırasında kullanılan malzemeler ile alakalı bir durumdur. Su tesisat kaçağı ev bireylerinin başına her zaman dert olmuş bir sorun olmakla beraber yan veya alt komşularınız ile aranızın bozulmasına sebebiyet vermektedir. İşinde çok iyi olan su tesisat kaçağı bulma mesleğinde profesyonel bir ekipten yardım alınız.

kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılır su kaçağı bulma işlemi nasıl yapılır?

Cihaz ile su kaçaklarını tespit eden ve tamir yaparken banyo veya lavaboyu fazla tahrip olmadan kırma dökme sorunu ile karşılaşmadan tamir edilmesini sağlamalısınız. Küçük bir tesisat su kaçağı yüzünden evinizin en önemli yerinin bozulmaması için Malatya su kaçağı tespit ekibini çağırınız. Su kaçak bulma ekibi olarak şirketimiz evinizde kırmadan dökmeden kaçak bulma ve tamir işlemi yapmaktadır Su kaçağı tespit cihazı su kaçaklarını gösteren noktasal tespit yapan su boruları patlağı bulan akustik cihazı.

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma problemleri can sıkan, binaları içten içe çürüten, önlem alınmadığında çok daha büyük arızalar yaratan bir tesisat sorunu oldu yıllardır. Su Kaçağı Bulma Sektördeki boşluk yüzünden yıllarca ehliyetsiz kişiler tesisatçılık adı altında evleri, banyoları kırıp döktüler; bu sebeple kolayca giderilebilecek küçük su kaçakları arızaları bile ertelenerek daha da büyüdü.

Su kaçağı, çoğu zaman, tavanda terleme, su damlaması, duvardan su sızıntısı ve sıva kabarıklığı olarak belirti gösterir.Su Kaçağı Bulma, su kaçağı bulmak için evlerinizi inşaat alanına döndüren tesisatçılardan sizi kurtarıyor. Binanızı içten içe çürüten, sıvaların kabarıp dökülmesine neden olan su kaçaklarını banyonuzu kırarak değil, tesisatınızı dinleyerek, görüntüleyerek buluyor. Kaynağı bilinmeyen su kaçakları yüksek su faturaları ödemenize sebep olur. Tavan ve fayanslarda damlama, terleme ve kabarıklık olarak beliren su kaçağı sorunu yanında, iç borulardan kaynaklanan su kaçağı arızası bazen dışarıya hiç belirti vermez. İç sıva izolasyonu güçlüyse su kaçakları, binanın iç kısmında ilerler ve sizin görmediğiniz bir yerde açığa çıkar. Tüm vanalarını kapatın ve su saatinizi gözlemleyin. Hala dönüyorsa ve saatte sorun yoksa tesisatta gizli su kaçağı vardır.

a. su kaçağı bulma yöntemleri

b. su kaçağı nasıl bulunuyor

c. su kaçagi tespiti tamir fiyatları

d. suyun nereden geldiğini bulma

e. Tesisat patlağı bulma

5. Su Kaçağı Tespiti güvenilirmi

Su Kaçağı Tespiti  tüm Malatya bölgesinde uzman personeli ve yüksek teknolojiye sahip cihazları ile profesyonel su kaçağı tespiti yapıyor. İlerde doğabilecek büyük sorunlar ve büyük tadilat masraflarını önlemek için küçük belirtileri de göz önünde bulundurmalısınız. Su kaçakları genellikle kendini hemen belli eder. Duvarda kararma, fayans aralarında küflenme ve kararma, tavanda ve fayanslarda terleme, giderilemeyen kötü koku ve duvardaki sıva kabarıklıkları ve sıva dökülmesi gibi belirtiler size su kaçağınız olduğunu haber verir. Küvetin ve tuvaletin alt kısmındaki su kaçakları alt kata sızar ve alt katın tavanında, damlama, dökülme, sıva kabarıklığı yapar.

6. Kırmadan su kaçak tespiti

Tüm su kaçaklarının, su sızıntılarının kaynağını kolayca buluyoruz. Uzun süren su kaçağı tespiti işlemleri gözünüzü korkutmasın. malatya tesisat tüm sıhhi problemlerinizde olduğu gibi su kaçağı tespiti işleminde de size ekonomik olarak en uygun ve en etkili yöntemlerle geliyor. Evinizi talan eden, çuvallar dolusu toz toprak taşımanıza sebep olan, günlerce sizi esir eden ve birçoktadilat masrafı çıkaran eski usül tesisatçı kâbusunuz bizimle sona eriyor. Bize ulaşın ve tüm tesisat sorunlarınızın nasıl kolayca çözülebildiğini görün…

Su Kaçağı Bulma önceden kullanılan ve sizi yoran su kaçak tespit yöntemlerinin yerine garantili ve kesin çözüme ulaşan su kaçak tespit yöntemleri kullanıyor. Gizli ve açık tüm su kaçakları ve su sızıntılarında kolayca sonuca ulaşıyoruz. Bizi aradığınızda uzman ekibimiz adresinize su kaçak tespit cihazı ile birlikte gelir, tüm tesisatınızı kontrol eder ve sorunun kaynağını bulur. Su kaçak tespit cihazı belirti vermeyen ve içe doğru su sızıntısı yapan arızaları da bulur ve ekibimiz size o anki arızanın dışında yakın zamanda oluşabilecek tüm tesisat sorunları hakkında da bilgi verir.

7. Kameralı Su Kaçağı Bulma?

  • Nereden geldiğini bilmediğiniz su sızıntılarının kırmadan yerini buluyoruz. Su Kaçağı Bulma Elektronik cihazlarla su kaçıran yerin tespitini yapıp onarımıyla birlikte yapıyoruz. Geniş bir alana yayılan su sızdırmalarıyaşam alanlarında büyük rahatsızlıklar vermektedir. Sizleri rahatsız eden görüntü kirliliğine de yol açan su damlamaları bazı dairelerin tavanlarında kararma ve küf şeklinde ortaya çıkmaktadır. Konutunuza taşınmadan önce tesisat borularınızın 10 bar basınca dayanıklılığını mutlaka ölçüm yaptırmanız gerekir. Problemli tesisat boruları akustik ses dinleme cihazı ile tespit edilerek bölgesel tamir yapılır. Su sayacından itibaren meydana gelen boru patlakları mülk sahibini ilgilendirmektedir. Aşağıya verebileceği her türlü su arızasından daire sorumludur.
  • Bu yüzden alt komşunuza vereceğiniz her türlü zarar sizi ilgilendirir. Günümüzde toplu yaşam alanlarının hızla artması komşuluk ilişkilerini gündeme getirmiştir. Yan daireden sızan suyun komşunuzu rahatsız etmesi hoş bir durum değildir. Gün içerisinde “üst kattan bana su akıyor” ve  “alt kat komşuma su damlıyor” gibi yüzlerce şikayet almaktayız. Her dairenin sayaç girişinden sonra basınç düşürücü vana olsa bu sorunları yaşamamış olursunuz.İSKİ şebeke hattından gelen yüksek basınçlı su daire tesisatınızı içerisine girdiğinde boru patlamalarına neden olur. Önlemini almak çok kolay basınç düşürücü vananın ayarını 4 ile 5 bar seviyesinde tutmak yeterli olacaktır.
  • Su kaçağı arızalarını kameralı cihazlarla yerini tespit edip tamiri ile birlikte yapıyoruz. Su kaçak tespiti uzman ekiplerimiz tarafından bulunarak, tadilatı iki yıl garantili bir şekilde yapılır. Bilinmeyen su sızıntıları alt kat komşunuzun tavanında damlaya sebep olur. Su kaçakları üst kat komşunuzun dairesinde herhangi bir şekilde belirte göstermeyebilir. Bunun nedeni su tesisat boruları sıvanın alt tabakasından geçmektedir. Sıvanın üst katında suyu büyük oranda engelleyen izalasyon malzemesi vardır. Böylece tesisat borunuzda ki kaçak zemine değil de alt katın tavanından damlaya başlar. Su sızıntısı arada bir keslip sonra tekrar akıtıyorsa atık su gider borularında sorun olabilir fakat bu kesin bir yargı değildir. Su kaçağı sürekli bir damlamaya sebep oluyorsa genel olarak temiz su kaçağı var demektir.

8. Kaçağın bulunması işleminde Tesisattan Sızan Suyun Tespiti

KIRMADAN cihazla su kaçağı bulma, su kaçağı tespiti, su sızıntısı bulma, su tesisat arıza bulma ve su tesisat kaçağı hizmetini kırmadan kameralı sistemler ile veriyoruz. Su tesisat sektöründe gelinen en son teknolojiyi kullanan firmamız avrupadan ithal makineler ile çalışmaktadır. Bulunmayan su sızıntısı kalmasın. Su sızdıran bölgeden başlanarak banyonuzun her tarafını kırmak maliyeti yüksek sonuçlar doğurabilmektedir. Doğru tespit kimi zaman fazla yer kırılmasına sebep olsa da kesin sonuca ulaşmada doğru anahtar gibidir. Tesisat borusunda yüksek basınca dayanamayan kaynak bölgesi göz damlası veya iğne deliği büyüklüğünde su kaçırmasına sebep olsa da şikayetlerin tümü bu problemlerden kaynaklanmamaktadır.

Atık su gideri borusu veya pimaş dediğimiz kanalizasyon Evinizde su kaçağı olduğunu düşündürecek etkiler varsa, tesisatçı kırmadan su kaçağını bulmasını istemelisiniz. Ustalar cihazla nerede su sızıntısı olduğunu herhangi bir yeri kırmadan bulurlar. su kaçağı bulma sayfasında cihazla borudaki su kaçağını bulur ve noktasal alandan onarımı yapar.

9. Su Kaçağı cihazının faydaları

Geçmişte yapılmış ve kısmen hala çözüm olarak uygulanmakta olan su kaçağı ile alakadar çalışmaların cihazlar kullanılmadan yapılması gün geçtikçe insanları mağdur etmeye devam etmektedir. İnsanların kulaktan duyma bilgilerle kırmasız dökme işlemsiz bu problemin çözüldüğü ise kesinlikle doğrudur.

Alt kat komşularınıza banyo ve tuvaletten rahatsızlık verebilecek, ay sonunda su faturalarınızı ciddi anlamda değiştirecek ve belki de bu sıkıntının elektrik tesisatlarına kadar ilerleyerek yangın tehlikesi oluşturabilecek bir durumu ortaya çıkarması kesinlikle ciddiye alınması gereken bir husustur. Çok büyük ücretler ödenmeden su kaçakları ortaya çıkartılabileceği gibi sorun anında tadilat işlemine de başlanabilir. Çünkü seneler önce iş yerinizden izin alıp tüm gün fayanslarınızın kırılarak sıkıntının bulunduktan sonra yapılmasını bekleyebilirsiniz. Günümüz teknolojisi ise su kaçağı karşısında dakikalar içerisinde bulma işlemini sizlere sunmaktadır. Robotlar, dinleme cihazları, nem ölçücüler, özel aygıtlar gibi belki de sahip olunan ve tamamen tesisat problemlerini bulmaya yönelik bu sistemler sayesinde günlerdir yaşadığınız kargaşa gün içerisinde ortadan kaldırılabilmektedir. Rutubetli ve akıntılı duvarlar belli bir süre sonra kabarabilmektedir.

Belki de haberiniz olmadan çok daha fazla su faturası ödemenizin sebebi de bu olabilir. Eğer alt kat komşunuz da sizden bu konudan yana şikâyetçi ise belki de şüphelenme zamanınız gelmiş ve geçiyor demektir. Su kaçakları korkulu rüyanız olmamalı ve eğer Avrupa yakasında ikamet ediyorsanız kesinlikle profesyonel şirketlere ulaşmanız çok da vakit almayacaktır. Aslında, sizlerin de bu tip problemlere karşı alacağınız ufak tedbirler yaşadığınız sıkıntının derecesini bir nebze düşürecektir. Her daim kendini ispatlamış firmaların ve yaygın servis ağı olan tecrübeleri kişilerin çözüm önerilerini kenarda tutmak, 7/24 sıhhi tesisat ile alakalı işlerinizin sıkıntısız çözüme kavuşmanızı sağlamaktadır.

10. Kırmadan Dökmeden Su Kaçak Tespiti

Düşünün ki çok ufak bir çatlak yüzünden tüm duvar, fayans, kalebodur gibi evinizin can alıcı noktalarının kırılıp dökülmesi için bir ekip geliyor. Ve bu ekip için ödediğiniz parayla beraber tüm gününüz pislik, toz ve toprak nedeniyle rezil oluyor. Kesinlikle bu tip su kaçak tespiti ve buna ek olarak tadilatı gibi işlemleri unutun!

Yeni bir eve taşınıp da eğer her şeyin yeni olduğu gibi tesisat sisteminizin de yeni ve bir sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorsanız emin olmamalısınız. Artık ne kadar hızlı binalar yapılsa da kalitesiz işçilik ve bunun yanında kullanılan düşük seviye malzemeler en ufak bir sızıntıda bile sizlerin başını ağrıtabilir. Binlerce lira harcayıp dekore ettiğiniz salon, mutfak ve banyolarınızda yaşanacak su kaçağı sıkıntısını çözmek için artık en basitinden akustik dinleme cihazları devreye girmiştir.

Ekstra olarak tecrübenin ve bu işin verdiği özgüvenin de önemi büyük olmakla beraber kısa sürelerde yapılan önce tespit üstüne de tadilat işlemi sayesinde bu zamana kadar olabilecek hiçbir hasarlı durum meydana gelmemektedir. En ufak bir sıva işleminin bile saatler sürdüğü düşünülürse su kaçağı işleminde çok daha fazlasının süreceği tahmin edilebilir. Fakat artık teknolojinin kendini o kadar hissettirdiği ve ehil kişilerin buna hâkimiyetle uyguladığı kısa süreli test ve tespit işlemleri sayesinde dakikalardan ötesine geçilmemektedir. Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti işlemi için artık bir telefon açmanız dahi yeterlidir. Artan nüfus fark etmeden, altyapı sıkıntıları dahi bu çözüm işlemlerini aksatmamaktadır. Günün her saati alacağınız profesyonel hizmetler sayesinde geleceğe sevdiklerinizle güvenle bakın. Tek bir fayanstan fazla olmayacak olan kırma işlemi sayesinde hem toz, kir, toprak gibi pislikle uğraşmazken hem de tadilat masraflarını ufak miktarlarda kalır.

11. Cihazla Su Tesisat Problemlerinin Testi ve Onarımı

Seneler önce belki de sıhhi tesisatçılık konusunda çok da düzgün işler yapılmamaktaydı. Bunun en büyük sebebi ise kullanılan cihazların olmaması ya da Avrupa’da sınırlı kalmasıydı. Mahalle içerisindeki sıhhi tesisatçılar genel olarak elektrikçi misali temel aletleriyle çok daha ufak işleri gerçekleştirebilmektedir. Bunun sebebi su kaçağı gibi bir problemin yaygınlaşmaması ve herkesin başına gelmemesiydi.

Piyasa üzerinde özellikle İstanbul çevresinde çalışan firmaların hepsi olmamakla birlikte birçoğu akustik dinleme cihazları kullanarak problemini ortaya çıkarabilmektedir. Burada en güzel ve sıkıntısız şey, tesisatları oluşturan tüm su boruları yani temiz su borularının hepsi test edilmiş olup, arızalı kısımlar özenle ortaya çıkarılabilmektedir. Burada sadece yaşadığınız tek sıkıntının çözümü değil belki de ileride nüksetmesi yüksek ve başınıza daha büyük çoraplar örebilecek diğer sıkıntıların da tespitini yaptırmış olabileceksiniz. Sıhhi tesisat borularınızda kirli gider ya da temiz su boruları fark etmeksizin %100 garantili hasar testi yapılabilmekte ve sonuca ulaşılabilmektedir fakat en önemli durum onarım kısmında yatmaktadır. Profesyonel firmalar ve ithal cihazlarla çalışan firmalar su kaçağı onarım işlemini nasıl gerçekleştirmektedir.

Öncelikle yapılması gereken adım noktasal olarak su kaçağı tespiti yapılabilmesidir. Bulunduktan sonra öncelikle tüm vanalar kapatılır ve daha sonra sıkıntılı nokta tespit edilerek ev sahibi ya da sahibesine anlatılır. Genel olarak birçok firma işlemin ne kadar süreceği ne tip işlemler yapılacağı ve su kaçağı onarım fiyatı verir. Onay alındıktan sonra işin ustaları genelde tek fayans üzerinden sızıntı yapan kısmı ortaya çıkarırlar. Eğer plastik su borusu var ise gerekli kaynak çalışmaları eğer yeterli değil ise, yeni boru eklemesi işlemi yapılabilmektedir.

12. Teknolojik Cihazların Su Kaçaklarını Ortaya Çıkarabilmesi

Öncelikle her problemin çözüm tekniği farklı olmakla birlikte ortam şartlarına göre gerekli kabiliyet ve tecrübe doğrultusunda uygun adımların atılması elzem bir durumdur. Su kaçağını bulmak için sayısız yöntem olmakla birlikte her işin o günkü teknolojiye uygun olanı makbuldür. Senelerce önce yapılan en büyük yöntem, ıslaklık, nem, sıkıntının çıktığı noktalar üzerinden gözlem ve tecrübe üzerinden fayansları kırarak sorunlu bölgeye ulaşmak gibi ilkel yöntemlerdi. Fakat teknolojik cihazların verdiği kapasite ve çözüm yeteneği sayesinde sızıntı yapan kısmın sesi dinlenebilmektedir. Bu da sadece sıkıntılı alana özel çalışma yapılmasını sağlamıştır. Bunun bizlere faydası ise öncelikle vakit kazancıdır. Yapılacak uzun soluklu işlemler belki de günlerinizi alabilirken artık buna gerek duyulmamaktadır. Cihazlar sayesinde belki de tek bir fayans noktasını kıracak kadar kırma işlemi eski usullerdeki gibi devam etmektedir. Ama tüm tesisatı kontrol etmek için rastgele fayans ve seramiklerin kırılmasından kat be kat iyidir.

Plastik boru ya da demir boru fark etmeden her alanda bu sorunu yaşamanız muhtemeldir. Parkenin altında, boruların en dip noktası ya da gözle görülmeyen herhangi bir yerde dahi, ses takip etme cihazları sayesinde fısıltı dinler gibi su kaçağı tespiti işlemi yapılabilmektedir. Beton, duvar, dış alanda da bu problem kolaylıkla ortaya çıkartılabilir. Bu konuda takibi en büyük etken ise çağımıza uygun aygıtların kullanılarak bu problemin çözülmesi için elinden geleni yapmaya çalışan sıhhi tesisat firmalarıdır. Su kaçaklarının ortaya çıkarılması için eziyetli ve cebinize zarar verebilecek masraflı işlemler kesinlikle geride kalmıştır. Günün her saati yani 7/24 bu işi çözebilecek firmaların kesinlikle bu ithal ve tamamen hissiyatla ve tecrübeyi karıştırmadan tamamen olan problemi çıkarması sayesinde su kaçakları noktasal olarak ortaya çıkarılmakta olup, riski minimuma indirmiştir.

13. Su Sızıntıları İçin Özel Yetkili Servisler

Yapılan çalışmalar, özel çözüm cihazları ve sıhhi tesisatlardaki kullanılan su borularının oldukça kalitesi olmasıyla birlikte hemen hemen birçok problem azalmıştır. Fakat su sızıntısı herkesin başına gelebilecek oldukça sıkıntılı bir oluşumdur. Çünkü sadece sizlerin cebine zarar vermekle kalmayın yaşam alanlarınızda kalıcı hasarların tadilat sırası oluşmasında en önemli sebeplerden birisi olabilmektedir.

Aslında gelişigüzel ehil olmayan çözüm üreten firma dışında, ciddi anlamda emek vermiş ve bu işi servis ağları ve İstanbul düzeyinde her bölgede çözüme ulaştıran firmalarında sayısı oldukça fazladır. Arz talep meselesi olmakla birlikte su sızıntısı ile yaşanan kötü durumların, hem koku ve hem pislik olarak ciddi görüntü hoşnutsuzluğu oluşturduğu herkes tarafından bilinmektedir. Eğer sigortadan, tadilat parasını alma niyetinde iseniz sizlere hasar raporu tutulabilir, problemin kaynağı tespit edilebilir, istemeniz halinde ise hasar tespit sonrası onarım işlemi aynı gün içinde yapılabilir. Aksi takdirde evinizdeki kırılmadık nokta kalmaması istiyor iseniz bu konuda özel su kaçağı servislerinden randevu talep etmeniz çok daha faydalı olacaktır.

Çünkü su sızıntısı servisinin temel amacı; ev, iş yeri ya da hiç fark etmeden kamuya açık alanlarda, su sızıntısının yeri belirlenip en az hasarla onarma işlemini yapmak olmalıdır. Sorunla yüz yüze gelen ev veya iş yeri sahipleri de profesyonel destek öncesi bazı denemeler yaparak sıkıntıları hakkında durum değerlendirmesi yapabilmektedir. Su sızıntısı 2 farklı yol üzerinde olabilmektedir. Genel olarak sıkça görülen temiz su boruları ve pek hoş sonuçları olmayan gider boruları. İki durumda da sıkıntı farklı boyutlara ulaşmaktadır. Genel olarak komşuların etkilendiği bu duruma karşı, eğer tüm vana, musluk ve tesisat yollarının anahtarlarını kapamanız halinde su sayaçlarınıza hareketlenme olup olmadığına bakarsanız, sıkıntının ne kısımda olduğuna karar verebilirsiniz. Yaşanılan problemlerin genel olarak çoğu üst kat komşuların banyo ve tuvaletinden kaynaklı olabilmektedir. Pis su kontrol kamerası, akustik dinleme cihazı, nem ölçücü gibi çok özel aygıtlar sayesinde artık problemlerin köküne kadar inilmektedir.

14. Cihazların Sıhhi Tesisatçılık Üzerindeki Etkileri

Artan nüfus ile beraber çok daha fazla emlak sektörünün hareketlenmesine ve yeni binalar yapılmasının da tetiklenmesini sağlamaktadır. Bunun yanında eski binalar olduğu üzere yeni binalarında da altyapının yetersiz kalması karşısında direnme gücünü minimumlara indirgemektedir. Bu nedenledir ki yaşadığınız ev ya da iş yeri yeni bir yer olsa dahi çeşitli sebeplerin tetiklediği durumlar herhangi bir su kaçağına maruz kalmanıza neden olabilir.

Elbette artık altın çağı yaşanılan teknoloji de telefon büyüklüğündeki cep bilgisayarları ortaya çıkmışken bu alanda eskiden yapılan evin her yerini ufacık belki de nokta büyüklüğünde bir sızıntı tespiti için kırıp dökmek, kulağa çılgınlık gibi gelmektedir. Yerin durumuna göre artık su kaçağı tespiti yapılmakta olup, bununla da kalmayan tesisat ustaları olay yerine anında müdahale edip, aylardır gereksiz yere kabaran su faturalarınıza bir dur demenizi sağlamaktadır. Artık her türlü beklentiyi karşılayan yöntemlerin başında teknolojik cihazların etkisi yadsınamaz hale gelmiştir. Her türlü su kaçağı tespiti yapan bu aletler gereksiz masrafların ve zaman kaybını ortadan %100 olarak kaldırmayı amaçlamıştır. Sadece çekiç ve mıh kullanılarak, tamamen gözle edilen tecrübeye dayalı çözümlerin yerine, sadece kaçağın sesini dinleyerek belki de sizin tahmin etmediğiniz yerlerde ek sorunların da bulunarak tamir edilmesi, alacağınız servis hizmetinin faydalı olduğunun bir diğer ispatıdır.

Delik boru ya da ince iğne büyüklüğündeki su sızıntısı dahi büyüdüğünde ortaya çıkmış sayısız zarar nedeniyle sadece bu problemin çözümüne özel cihazların problemi elle koyulmuş gibi ortaya çıkardığını görünce, şaşkınlıktan kendinize gelemeyeceksiniz. Teknolojinin nimetlerinden yararlanmak ve her santimetresinde problem yaşayabileceğiniz tesisat borularınıza bu tip bir işlemin ne kadar başarılı olduğunu duymanıza rağmen harekete geçmiyorsanız belki de tam zamanı. Evinizi kameralı, akustik dinleme cihazlı ya da robotlar yardımıyla çözüm üreten firmalara gönül rahatlığıyla teslim edebilirsiniz.

15. %100 Firma Garantili Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Öncelikle su kaçaklarını iki bölümde incelemek gerekmektedir. Bunun en önemli sebebi de direkt olarak sorunun kaynağına inme durumudur. Temiz su borularınızda olabileceği gibi bu sinsi problem gider ve atık borularınızdan da sizleri rahatsız edebilir. Her iki sorun kaynağında da kırmak ve dökmek başınıza gelmesi beklenen en son hallerden birisidir. Pek çok farklı çözüm metodu varken sizlerde neden bunlardan yararlanarak işinizi en kısa ve dolaysız şekilde çözüme ulaştırmayasınız ki?

Eğitimli kadro ve sektörde işinin gerektiği tüm alet ve edevatın yanında teknolojik su kaçağını bulma cihazları kullanan firmaların sizlere sunabildiği %100 firma garantisi sayesinde belki de MALATYA halkı sakinleri artık araştırmacı ve kendini geliştiren firma yetkililerin sunduğu ve sizler için çabaladığı tespit tadilat işlerinin yüksek verimini tesisatlar üzerinde uygun biçimde uygular. Hiçbir tesisat problemi için risk alınmamalıdır. Biraz daha az para ödemek için belki de günlerinizi harcayacak ve daha sonra tekrarlayacak sorunlara gebe kalabileceksiniz. Daire ya da binanın herhangi bir kısmında su kaçağı veyahut su sızıntısı ile her daim karşılaşabilirsiniz. Bu kaçaklar tüm tesisat borularınızda karşınıza çıkabilir. Genel manada herkesin aklına kullanılan su tesisat boruları gelmektedir.

16. Kırmadan su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra

Aksine sıhhi tesisat çok daha geniş alanları kapsar. Kalorifer, tuvalet, klozet, kombi, gider borusu olan bulaşık, çamaşır gibi günlük kullandığınız makineler sizlere bugün ya da yarın bir problem çıkarabilir. Böyle bir durumda dikkatli olmanızın yanında temkinli davranmanız gereken en büyük mevzu ise dökmeden kırmadan su kaçağı tespitini sunabilen kişileri evinize davet etmenizdir. Makine ve robotlar su kaçağı bulma konusunda en önemli etmendir ancak bunu kullanan kişilerin ehil ve eğitimli olması da kesinlikle önem arz eden Su kaçağını bulmayı bir diğer kısımdır. Temel olarak özetlemek gerekirse, kırmadan su kaçağı tespiti yapıldıktan sonra en fazla bir parke ya da fayans kırılması suretiyle sorunlu kısım ortaya çıkarılmakta olup eğer boru değişimi ya da yeni boru kaynağına dair gerekli fikri beyan eden su tesisat ustasının öneriyle zararınızı dakikalar içerisinde hiç olmamız gibi ortadan silebilirsiniz.

17. 7/24 Hizmet Sunan Uzman Su Sızıntısı Tadilatı

Genelde gizliden piyasaya çıkan su sızıntısı siz fark etmeden oldukça büyük zararları ortaya çıkarır. Bunun en büyük nedeni ise daha önce böyle bir sorunla yüzleşmemiş kişilerdir. Mahalle içindeki sıhhi tesisatçıların dahi bu konuda artık senelerin verdiği tecrübeye dayanarak dahi bulamadığı çözümler günümüz uzman firmaları tarafından dakikalar içerisinde ortaya çıkarılmaktadır.

Özel olarak su borularınızın tüm damarlarını dinleyen robotlar ve akustik kulaklıklı dinleme cihazları sorunların ortadan %100 olarak kaldırılması için kesin çözümlerden birisidir. Tespit için kullanılan kameralar ise işin çok daha başka bir boyutudur. Malatya bölgesinin her ilçesinde seyyar ve gezici servis ekipleri bulunan, su sızıntısı için tadilat işlemlerini tamamen yurtdışı menşeili olup, işini seven bir firmanın farkını daha ilk saniyeden itibaren hissedeceksiniz. Bunun en büyük sebebi ise bu sorunu günün her saati yaşayabilecek olmanızdır. Hafta sonu olabileceği gibi gecenin bir saati de olabilir. Ve hatta tam misafirlerinizin geleceği gün ortalık savaş alanına dönebilir.

Kesin sonuca gitmek ve su sızıntısı tespiti için 7/24 çözüme kavuşmak istiyorsanız bu konuda kırma dökme ihtiyacı Su kaçağı bulmak hissetmeyen firmalardan hizmet almanız elzem bir durumdur. Ofis ve daire içerisinde siz gözle göremeseniz dahi akustik dinleme sağlayan kulaklıklar sayesinde boruların sesini oldukça profesyonel olarak dinlemeye elverişli cihazlar piyasada bulunmaktadır. Hemen hemen insan vücudunu checkup yapar gibi su tesisat borularınızın da tüm sorunları ortaya çıkana kadar su sızıntısı takibi yapılabilir. Bu problemi ortadan kaldırmaya yönelik sayısız yöntem bulunsa da bu konuda en önemli çalışmaların başında herhangi bir kırma dökme işlemine ihtiyaç duyulmaması gerekir. Çünkü en ufak yanlışlıkta evinizin şantiye sahasına dönmesi kaçınılmaz bir durumdur.

Banyonuzda oluşan ıslaklıklar, duvarınızda sararmalar belki de çoktan harekete geçmenizin habercisi olabilir. Tadilat işlemleri ise sorunun kaynağına göre çözüm süresine etki edebilmektedir. Bununla beraber tespit ve tadilat işlemlerini 2 farklı noktada incelersek çok daha sağlıklı adım atmış oluruz. Çünkü su sızıntısı tespiti için özel cihazlar kullanılırken her ne kadar istenilmese de kaçak olan su borusuna ulaşmak için bir fayans ya da onun yarısı genişliğinde bir bölgenin kırılması gerekmektedir.

18. Akıllı Robotla Su Kaçağı Tespiti ve Onarılması

Borulardan sızan fakat tam olarak nere olduğu belli olmayan ve nemli ya da ıslak kısımlar üzerinden ilerleyerek sizler de tahminlerde bulunabilirsiniz. Vanaları kapatın ve su sayacınızın kendi halinde bile su kaçağından dolayı ne kadar hızlı döndüğüne gözlerinizle şahit olun. Eğer sayaçlarda bir hareket ya da tepki olmuyor ise atık su borularınızdan bir kaçak olabileceği şüphesi daha ağır basmaktadır.

Fakat ne her sebeple olursa olsun risk almadan herhangi bir firmanın robotla su kaçağı tespiti hizmetinden kısa süre içerisinde yararlanmanız gerektiğinin farkında olabileceksiniz. Çünkü bu iş ne şakaya gelmekte olup ne de şüphe ile hareket edilebilecek bir durumdur. Temiz su borularının kullanım süreleri diğer tesisat türevlerine göre çok daha kısa olmaktadır. Eğer bunun Su kaçağı bulmayanında kalitesiz malzemeler ve işçilik konusunda profesyonellik derecesinin düşük olması bu kısımlarda sıkıntılar çekmenize neden olabilir. Herkesin ev ve iş yerinde görülmekte olan bu mesela su tesisatının olduğu her yerde görülebilir.

Fakat burada sorulması gereken asıl soru ufak bir su sızıntısı yüzünden tüm fayans, kalebodur ve duvarların kırılması mı gerekmektedir? Cevap olarak kesinlikle hayır demekle kalmayıp, işlemleri sizlere sıralayalım. Öncelikle bulunduğunuz bölgeye yakın bir profesyonel su tesisat firmasına ulaşmanız atmanız gereken ilk adım olmalıdır. Ve daha sonra çalışma sistemlerinde robotla su kaçağı tespiti yapabilecek teknolojik cihazları kullanıyor olmaları sormanız gereken ilk soru olmalıdır. Tavanda dökülmeler, sıvaların kötü bir şekilde kabarması, alt kat komşularına ilerleyen sorunlar, artan su faturaları, kötü kokular gibi hemen hemen tüm bu sorunların tek cevabı su kaçağıdır.

19. Kırmadan Su Kaçağı Bulma ve Tespit Hizmetleri

Kozmopolittik bir bölge olma yolunda adım adım ilerleyen ve nüfusu ile hatırı sayılı rakamlara ulaşan Malatya’da gündeme sıklıkla gelen kırmadan su kaçağı bulma durumları artık herkes tarafından bilinmektedir. Buna bağlı olarak bu işin hizmetleri sanılanın aksine çok daha pahalı değildir.

Yapımı esnasında oluşacağı gibi tesisat malzemelerin eskimesinden dolayı oluşan deformeler ve buna bağlı olarak oluşan dış etkiler nedeniyle bu problemi sizler de yaşayabilirsiniz. Daire içerisindeki su kaçaklarının en büyük belirtisi alt ve yan tarafta oturan komşularınızdan belli olacağı gibi su faturanızda artacak olan ödenecek tutardır. Termal ve akustik cihazların yeterli olmadığı bölümlerde özel robotların kırma dökme işlemine gerek duyulmaksızın yaptığı hasar tespit çalışmaları ise su tesisatında yılların tecrübesiyle birleşerek ortaya çok profesyonel işleri çıkarır.

Ümitsizce herhangi bir yerin kırılmasını umuyorsanız, umutlarınız boşa çıkacak demektir. Belki de 20 sene öncesinde yapılan işlemler sandığınız şekilde olmakla birlikte çok daha masraflı olabilmekteydi. Temiz su borularınızda olabileceği gibi bu sıkıntıyı gider atık borularda yani pis su borularınızda da yaşamanız olanaklar dâhilindedir.

HİZMET VERDİĞİMİZ İLLER : MALATYA – ELAZIĞ – KAHRAMANMARAŞ – SİVAS – ADIYAMAN – ŞANLIURFA – İZMİR – BURSA – DİYARBAKIR

20 Haziran 2009
1.785 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?