Tesisat Kaçakları

Tesisat Kaçakları

Malatya Sıhhi Tesisat ve Su Kaçağı Tespiti

Malatya su kaçak tespiti Tesisat kaçakları, temiz su, pis su giderleri ve ısıtma sistemi tesisatlarında oluşan hasarlar sonucu su kaçağının oluşması durumudur. Tesisatlarda oluşan hasar ve deformasyonlar sonucu tesisatta su kaçağı meydana gelecektir. Bu tatsız durum eskiden maddi ve manevi olarak yıpratıcı bir hale getirirdi.

Günümüz teknolojisine ayak uyduramayan tesisatçılar tesisat kaçaklarını bulmak için neredeyse şüphenilen tüm alanları kırmak zorunda kalır. Buna rağmen tesisat kaçağı bulunamayabilir. Çünkü tesisat kaçağından sızan su inşaat temeli içerisinde farklı alanlara yayılarak hiç tahmin edilmeyen bir noktada kendini gösterebilir.

su tesisat kaçağı var, ne yapmalıyız?

Tesisat kaçağı sorunu ile karşılaşmanız durumunda bu işleri yapan uzman tesisatçılar ile veya tesisat firmalarından yardım istemenizi tavsiye ederiz. Tesisat kaçaklarını bulmak için üretilen akustik dinleme cihazları ve bilgisayar destekli kameralı görüntüleme sistemlerini kullanan firmalardan destek almanız mantıklı bir tercih olacaktır.

Temiz su tesisatı, sıcak su tesisatı ve kalorifer tesisatında oluşan tesisat kaçakları için akustik dinleme cihazları kullanılır. Tesisatta kaçak kendini yine belli etmez ise tesisata basınç uygulanır ve bu şekilde kaçak tekrar aranır.

Pis su diye de bilinen pimaş hattı ise kameralı görüntüleme cihazları ile kontrol edilerek çatlama, çökme, tıkanma ve diğer sorunlar gözlemlenerek pis su tesisatındaki kaçak tespit edilir.

Firmamız tesisat kaçaklarını bulmak için özel üretilen cihazları kullanmaktadır. Eğer siz de bu durumla karşılaştıysanız bizi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Aynı gün içerisinde servis ekiplerimiz adresinizde olur. Böylece tesisatta oluşan kaçağın noktasal tespiti yapılarak sizi büyük dertten kurtarmış oluruz.

Tesisat kaçakları neden olur?

Tesisat kaçaklarının oluşmasının birçok nedeni olabilir.

Temiz su tesisatı için;

  • Şebeke hattından gelen su basıncının aniden artması
  • Tesisata döşenen pvc borularının imalat hatası sonucu
  • Tesisat döşenirken tesisatçının boru kaynak yerlerini düzgün yapamaması

Pis su tesisatı için;

  • Pimaş hattında çatlama veya çökme
  • Boru ek yerlerindeki contaların işlevlerini yitirmeleri
  • Gider tesisatının tıkanması
  • Tıkanıklık için lavabo açıcı vb. kimyasalların kullanımı sonucu tesisatın zarar görür
20 Nisan 2018
1.459 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?